Tour de Qinghai Lake

Classifiche

 RidersSquadreTempo
1Mykhailo Kononenko
Kolss
Kolss51h 40' 40''
2Thomas Vaubourzeix
Delko - Marseille - Provence - KTM
Delko - Marseille - Provence - KTM+1''
3Oleksandr Polyvoda
Kolss
Kolss+25''
5František Padour
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+1' 07''
6José Gonçalves
Delko - Marseille - Provence - KTM
Delko - Marseille - Provence - KTM+1' 14''
7Víctor Martín
Burgos
Burgos+1' 57''
8Chad Beyer
5-Hour Energy
5-Hour Energy+2' 02''
9Cesare Benedetti
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+3' 05''
10Mirsamad Pourseyedigolakhour
Tabriz
Tabriz+4' 13''
11Kirill Pozdnyakov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+4' 14''
12Ahmet Örken
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+6' 20''
13Ghader Mizbani
Tabriz
Tabriz+9' 08''
14Andrey Mizourov
RTS Racing
RTS Racing+9' 26''
15Antoine Lavieu
Delko - Marseille - Provence - KTM
Delko - Marseille - Provence - KTM+10' 01''
16Samuele Conti
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+10' 02''
17Juan Pablo Wilches
Qinghai Tianyoude
Qinghai Tianyoude+10' 35''
18Daniel Schorn
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+10' 37''
19Francesco Failli
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+11' 30''
20Víctor Niño
RTS Racing
RTS Racing+11' 33''
21Volodymyr Kogut
Amore & Vita
Amore & Vita+11' 38''
22Michael Woods
5-Hour Energy
5-Hour Energy+11' 59''
23Tuulkhangai Tuguldur
Ning Xia
Ning Xia+12' 08''
25Taylor Shelden
5-Hour Energy
5-Hour Energy+15' 50''
26Gavin Mannion
5-Hour Energy
5-Hour Energy+24' 45''
27Mirko Tedeschi
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+25' 18''
28Mario Rojas
RTS Racing
RTS Racing+26' 34''
29Ali Khademi
Tabriz
Tabriz+28' 23''
30Amir Kolahdouz
Tabriz
Tabriz+28' 25''
31Oleksandr Kvachuk
Kolss
Kolss+28' 52''
32Pierpaolo De Negri
Nippo - Vini Fantini
Nippo - Vini Fantini+28' 55''
33Zhandos Bizhigitov
Astana City
Astana City+29' 43''
34Jesús Del Pino
Burgos
Burgos+32' 55''
35Denys Kostyuk
Kolss
Kolss+34' 19''
37Sergiy Lagkuti
Kolss
Kolss+40' 36''
38Miguel Mínguez
Euskadi
Euskadi+43' 21''
39Igor Merino
Burgos
Burgos+44' 26''
40Mekseb Debesay
Bike Aid
Bike Aid+44' 38''
41Andriy Khripta
Kolss
Kolss+45' 30''
42Grega Bole
Nippo - Vini Fantini
Nippo - Vini Fantini+49' 13''
43Vitaliy Buts
Kolss
Kolss+53' 02''
44Dimitri Krivtsov
Kolss
Kolss+55' 36''
45Christopher Jones
UnitedHealthcare Professional Cycling Team
UnitedHealthcare Professional Cycling Team+56' 05''
46Miraç Kal
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+1h 00' 13''
47Jianpeng Liu
Hengxiang
Hengxiang+1h 00' 15''
48Altanzul Altansukh
Ning Xia
Ning Xia+1h 00' 18''
49Maral-Erdene Batmunkh
Ning Xia
Ning Xia+1h 01' 49''
50Meiyin Wang
Hengxiang
Hengxiang+1h 02' 49''
51Simone Stortoni
Amore & Vita
Amore & Vita+1h 03' 37''
52Sergei Klimov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1h 03' 54''
53Pavel Gatskiy
Astana City
Astana City+1h 06' 46''
54Alessandro Bisolti
Nippo - Vini Fantini
Nippo - Vini Fantini+1h 07' 35''
55Andriy Vasylyuk
Kolss
Kolss+1h 09' 25''
56Nazim Bakirci
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+1h 09' 38''
57Peilun Wu
Qinghai Tianyoude
Qinghai Tianyoude+1h 16' 38''
58Illart Zuazubiskar
Euskadi
Euskadi+1h 20' 06''
59Timofey Kritskiy
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1h 22' 02''
60Carlos Barbero
Euskadi
Euskadi+1h 22' 43''
61Jonathon Clarke
UnitedHealthcare Professional Cycling Team
UnitedHealthcare Professional Cycling Team+1h 23' 15''
62Artur Ershov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1h 26' 08''
63Jack Anderson
Drapac
Drapac+1h 28' 06''
64Igor Boev
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1h 28' 47''
65Jiankun Liu
China Hainan
China Hainan+1h 29' 01''
66James Stemper
5-Hour Energy
5-Hour Energy+1h 29' 08''
67Manabu Ishibashi
Nippo - Vini Fantini
Nippo - Vini Fantini+1h 31' 13''
68Adam Phelan
Drapac
Drapac+1h 33' 37''
69Eduard Michael Grosu
Nippo - Vini Fantini
Nippo - Vini Fantini+1h 33' 49''
70Mehdi Sohrabi
Tabriz
Tabriz+1h 34' 29''
71Nurbolat Kulimbetov
Astana City
Astana City+1h 40' 08''
72Alexander Serov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+1h 40' 08''
73Ruslan Karimov
RTS Racing
RTS Racing+1h 40' 25''
74Meron Amanuel Mengstab
Bike Aid
Bike Aid+1h 41' 21''
75Ahmet Akdilek
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+1h 42' 13''
76Mikel Iturria
Euskadi
Euskadi+1h 43' 38''
77Behnam Maleki
Tabriz
Tabriz+1h 46' 10''
78Erick Rowsell
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+1h 49' 40''
79Floris Goesinnen
Drapac
Drapac+1h 50' 31''
80Sam Bassetti
5-Hour Energy
5-Hour Energy+1h 50' 48''
81Roberto De Patre
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+1h 54' 24''
82Shengjun Wu
Qinghai Tianyoude
Qinghai Tianyoude+1h 55' 40''
83Takashi Miyazawa
Nippo - Vini Fantini
Nippo - Vini Fantini+1h 58' 35''
84Daniel Bichlmann
Bike Aid
Bike Aid+1h 59' 16''
85Jonathan Cantwell
Drapac
Drapac+1h 59' 19''
86Michele Scartezzini
Astana City
Astana City+2h 02' 49''
87Riccardo Stacchiotti
Nippo - Vini Fantini
Nippo - Vini Fantini+2h 05' 42''
88Haritz Orbe
Euskadi
Euskadi+2h 05' 59''
89Feritcan Samli
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+2h 07' 45''
90Giuseppe Fonzi
Wilier Triestina - Selle Italia
Wilier Triestina - Selle Italia+2h 08' 34''
91Sergey Shemyakin
Astana City
Astana City+2h 08' 49''
92Blaž Jarc
BORA - HANSGROHE
BORA - HANSGROHE+2h 09' 01''
93Justin Jules
Delko - Marseille - Provence - KTM
Delko - Marseille - Provence - KTM+2h 09' 18''
94Robert Förster
UnitedHealthcare Professional Cycling Team
UnitedHealthcare Professional Cycling Team+2h 13' 16''
95Uri Martins
Amore & Vita
Amore & Vita+2h 14' 12''
96Evaldas Šiškevicius
Delko - Marseille - Provence - KTM
Delko - Marseille - Provence - KTM+2h 17' 59''
97En Huang
Ning Xia
Ning Xia+2h 19' 21''
98Mingxing Xue
Ning Xia
Ning Xia+2h 20' 58''
99Xiaoyong Dong
Qinghai Tianyoude
Qinghai Tianyoude+2h 23' 07''
100Pablo Torres
Burgos
Burgos+2h 24' 31''
101John Murphy
UnitedHealthcare Professional Cycling Team
UnitedHealthcare Professional Cycling Team+2h 26' 48''
102Muhammet Atalay
Torku Sekerspor
Torku Sekerspor+2h 27' 47''
103Zengtao Yang
Gansu
Gansu+2h 32' 39''
104Jon Aberasturi
Euskadi
Euskadi+2h 32' 50''
105Volodymyr Dyudya
Gansu
Gansu+2h 32' 58''
106Chunlong Zhang
China Hainan
China Hainan+2h 33' 52''
107Erdenesuren Munkhtulga
Ning Xia
Ning Xia+2h 34' 07''
108Malcolm Rudolph
Drapac
Drapac+2h 34' 11''
109Yuma Koishi
Nippo - Vini Fantini
Nippo - Vini Fantini+2h 37' 17''
111Ben Johnson
Drapac
Drapac+2h 40' 46''
112Carlos Alzate
UnitedHealthcare Professional Cycling Team
UnitedHealthcare Professional Cycling Team+2h 42' 27''
113Marco Benfatto
Astana City
Astana City+2h 42' 31''
114Leonid Krasnov
Gazprom - RusVelo
Gazprom - RusVelo+2h 42' 31''
115Shiki Kuroeda
Nippo - Vini Fantini
Nippo - Vini Fantini+2h 42' 31''
116Behnam Khosroshahi
Tabriz
Tabriz+2h 43' 02''
117Xinping Ding
Gansu
Gansu+2h 43' 36''
118Guangtong Ma
Hengxiang
Hengxiang+2h 44' 56''
119Meng Yan
Hengxiang
Hengxiang+2h 45' 32''
120Boris Chpilevski
RTS Racing
RTS Racing+2h 50' 52''
121Pengbin Ding
Gansu
Gansu+2h 54' 46''
122Jon Larrinaga
Euskadi
Euskadi+2h 56' 13''
123Feng Qiao
China Hainan
China Hainan+2h 57' 36''
124Mattia Gavazzi
Amore & Vita
Amore & Vita+2h 58' 25''
125Lars Pria
Bike Aid
Bike Aid+3h 01' 08''
126Matthias Schnapka
Bike Aid
Bike Aid+3h 03' 22''
127Zhanshan Yang
Hengxiang
Hengxiang+3h 10' 27''
0Ilya Davidenok
Astana City
Astana City
0Viktor Okishev
Astana City
Astana City+12' 23''
0Luca Benedetti
Amore & Vita
Amore & Vita+37' 34''
0Artur Fedosseyev
Astana City
Astana City+2h 40' 23''